Schüco Arama

360° Sürdürülebilirlik

Yaşam döngüsü maliyetleri ve kaynakların korunması

BİNA KABUĞU VE YAŞAM DÖNGÜSÜ MALİYETLERİ

Bina kabuğu genellikle yaşam döngüsü maliyetlerinin büyük bir bölümünü oluşturur. Yaşam döngüsünün başlangıcında alüminyum pencere ve cepheler veya havalandırma sistemleri için nispeten yüksek edinim maliyetleri olsa da, binalar için hesaplama, daha düşük enerji tüketimi, azaltılmış bakım gereksinimleri ve bina olduğunda geri dönüştürülmüş malzemenin parasal kullanımı olduğunda tamamen farklı bir durumdur. Onlarca yıl sonra indirilmiş ve geri dönüştürülmüş olanların tümü denklemde hesaba katılır.

This way of viewing the cycle also needs to include in the calculation comfort in the workplace and the high level of productivity for employees in work areas with optimum ventilation, in order to establish crucial decision-making criteria. This includes the work Schüco carries out with the WWF (World Wildlife Fund) and the ASI (Aluminium Stewardship Initiative), in order to scrutinise the entire aluminium supply chain according to ecological and social criteria. Schüco supports these value-oriented perspectives for modern buildings with its comprehensive concept of 360° sustainability.

360° YAKLAŞIM, KAYNAKLARIN KORUNMASI VE CRADLE TO CRADLE

Schüco 360°‘lik sürdürülebilirlik yaklaşımı ile kaynakları koruyan, ekonomik ve geleceğe yönelik binalar için sistemler sunmaktadır. Amaç, insani ve sağlığı koruyucu iş ve yaşam alanlarını mümkün kılmak, enerji tüketimini azaltmak ve kaynakları korumaktır. Bu, üretimden kullanıma ve yeniden işlemeye kadar bir ürünün tüm yaşam döngüsüne bağlıdır. Schüco tüm bu bakış açılarını göz önünde bulundurur. İnsanlar, hayatlarının büyük bir kısmını binaların içerisinde geçirirler. Bu nedenle, bina teknolojilerinin tasarım, konfor ve güvenlik konusunda en üst seviyedeki talepleri yerine getirmesi büyük önem taşır. Binalar aynı zamanda, enerji verimliliği ile CO2 emisyonlarının azaltılmasına ve bu sayede doğal kaynakların korunmasına katkıda bulunurlar. Schüco, yüksek ısı yalıtım performansı ve çalışma sıcaklıkları ile havalandırma döngülerinin optimize edilmiş otomatik ayarı ile enerji ihtiyacını azaltmayı sağlayan, bina ile ilgili otomatik sistem çözümleri sunar.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Broşürü indirebilirsiniz

Gelecek odaklı

Schüco'nun günümüzün küresel zorluklarıyla başa çıkmak için üstlendiği sürdürülebilirlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi edinin.